Evita Feldberga je riaditeľkou oddelenia Sektorovej politiky na Ministerstve financií v Litve. Evita má široké skúsenosti s inovačnou politikou a digitalizáciou v súkromnom aj verejnom sektore. Ako líderka národných aj medzinárodných iniciatív a projektov získala vedomosti a praktické schopnosti v oblasti rozvoja ekonomiky. Evita verí, že ten by mal byť postavený na spolupráci medzi verejným a súkromným sektorom, ktoré spolu zlepšujú kvalitu života celej spoločnosti. Pracovala tiež pre EÚ ako expert na klastrovú politiku, na začiatku tohto roka obdržala od Michigan State University grant Hubert H. Humphreyho na rozvoj znalostí o informačno-komunikačných technológiách a ekonomickom raste. Evita vyštudovala Organizáciu a manažment medzinárodných ekonomických vzťahov.
Peter Kulich sa v rámci eGovernment pohybuje viac ako 10 rokov. Pracoval ako projektový manažér, zodpovedný bol za projekt ITMS2014+. Následne pracoval v súkromnej sfére a od konca roku 2018 pôsobí v Slovensko.Digital. Najprv ako senior konzultant pre témy – verejné obstarávanie IKT, cloud a koncept otvoreného API. V roku 2020 pracoval aj ako externý konzultant pre MIRRI a od roku 2021 je v pozícii výkonného riaditeľa Slovensko.Digital.
Narodil sa v Košiciach, kde vyštudoval Technickú univerzitu. V roku 1990 založil spoločnosť Antik, ktorá sa venovala vývoju a výrobe zariadení pre pokročilé spracovanie obrazu. O desať rokov neskôr začala jeho firma v Košiciach poskytovať internetové služby, ku ktorým postupne pridala digitálnu televíziu a telefonovanie. R&D tímy spoločnosti rozvíjajú jeho vízie do zariadení a softvéru pre telekomunikačný priemysel, segment hospitality, udržateľnú mobilitu či inteligentné mestá, nasadené v stovkách riešení na piatich kontinentoch.
Ivan získal titul PhDr. na Karlovej univerzite v Inštitúte Ekonomických štúdií, a to v oblasti ekonomickej teórie. Pracovné skúsenosti získal ako investičný analytik v realitnom investičnom fonde, podieľal sa na správe aktív Českej a Slovenskej sporiteľne a zameral sa aj na Írske dôchodkové fondy. V Skupine VSE Holding a.s. (VSE H) viedol projekty Unbundling Skupiny VSE H, Lean transformation v spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD) a Due diligence za stranu predávajúceho pri predaji 51% podielu RWE Gas SK. V súčasnosti má na starosti telekomunikačný biznis VSD a rozvoj Skupiny VSE H.
Ján Kromel sa narodil vo Vranove nad Topľou. Vyštudoval Univerzitu Komenského v Bratislave, odbor geochémia. V roku 2006 začal pracovať v spoločnosti LYNX – spoločnosť s ručením obmedzeným Košice ako bezpečnostný špecialista, kde pracuje dodnes. V súčasnosti pôsobí na pozícii vedúceho oddelenia „Forenzných analýz a penetračného testovania“. Absolvoval niekoľko certifikácií z oblasti správy systémov a bezpečnosti, napr. v roku 2009 získal certifikáciu Sun Certified System Administrator, v roku 2015 SANS GIAC Mobile Device Security Analyst a v roku 2017 SANS GIAC Reverse Engineering Malware. Po viac ako 10 ročnej profesionálnej skúsenosti v informačnej bezpečnosti sú primárnymi záujmami pána Kromela oblasti forenznej analýzy, bezpečnosti mobilných zariadení, penetračného testovania a samozrejme kombinácie týchto oblastí. V rámci odborných skúseností z uvedených oblastí spolupracoval aj s inštitúciami verejného sektora v oblasti kybernetickej bezpečnosti.
Aj po rokoch práce v rámci informačnej bezpečnosti a skúsenostiach sa považuje za začiatočníka s veľkou vôľou učiť sa stále viac.
Július Selecký sa oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti venuje viac ako 10 rokov. Študoval na katedre informačných systémov Fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislave. Neskôr na tejto fakulte absolvoval doktorandské štúdium. Dlhodobo pôsobí ako pedagóg na Fakulte managementu UK kde vedie prednášky a cvičenia z predmetov z oblasti informačných systémov, manažmentu a bezpečnosti. Do spoločnosti ESET nastúpil v roku 2018 ako Senior Technical Pre-Sales Representative. Jeho hlavnou náplňou sú konzultačné poradenstvo primárne pre enterprise segment zákazníkov, zodpovednosť za testovanie a poskytovanie prezentácií produktov spoločnosti ESET.
Milan pracuje ako penetračný tester a zároveň aj ako vedúci oddelenia Offensive Security v Lifars. Jeho hlavné zameranie je na Red Teaming, Phishing a testovanie bezpečnosti webových aplikácií. Predchádzajúce Milanove pozície ako penetračný tester v Computer Security Incident Response Team Slovakia – CSIRT, Nethemba a ďalších, mu priniesli skúsenosti s mobilnými aplikáciami, web aplikáciami a testovaním infraštruktúry. So svojim nasadením a znalosťami v oblasti informačnej bezpečnosti má skúsenosti v oblasti zodpovedného zverejňovania (Responsible Disclosure), taktiež v rámci rôznych Bug Bounty programov a súťaží.
Milan Kyselica je držiteľom viacerých certifikátov ako napríklad GIAC Cloud Penetration Tester (GCPN), Offensive Security Certified Professional (OSCP), Offensive Security Wireless Professional (OSWP) a Certified Red Team Professional (CRTP).
Michal Meško (1984) vyštudoval manažment a marketing na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave. Absolvoval tiež PLD program na Harvard Business School v USA a polročné štúdium so zameraním na spotrebiteľské správanie a internetový obchod na Rijksuniversitat Groningen v Holandsku.
V roku 2000 bol spoluzakladateľom stránky Referaty.sk, najväčšieho portálu pre študentov, ktorý v roku 2004 odkúpil Atlas.sk. Zároveň stál v roku 2000 pri vzniku internetového kníhkupectva Martinus, ktorého je dnes spolumajiteľom a CEO. Je držiteľom ocenení EY Podnikateľ roka 2020 a TREND TOP Manažér roka 2018, bol zaradený do zoznamu Forbes 30 pod 30 a medzi inovátorov New Europe 100, zostavovaného Financial Times a Google.
Martinus je v súčasnosti najväčším internetovým knihkupectvom na Slovensku, okrem toho prevádzkuje 13 kamenných kníhkupectiev, kníhkaviarne Foxford a v Českej republike internetové kníhkupectvo Martinus.cz. Je tiež lídrom na trhu e-kníh. Firma sa stala 7 rokov po sebe absolútnym víťazom ankety MasterCard Obchodník roka, opakovaným víťazom prieskumu KPMG Nunwood za najlepšiu zákaznícku skúsenosť na Slovensku, získala certifikát za výnimočnú kvalitu Slovak Gold a v rebríčku Deloitte Fast 500 sa v roku 2011 umiestnila ako 161. najrýchlejšie rastúca technologická firma v rámci EMEA regiónu. Martinus získal tiež Hlavnú cenu Via bona pre malé a stredné podniky za uplatňovanie princípov zodpovedného podnikania a v prieskume Najatraktívnejší zamestnávateľ Slovenska sa viackrát umiestnil na najvyšších priečkach.
Tomáš Lörinc pracuje ako IoT špecialista, konzultant a programátor v spoločnosti FPT Slovakia. Študoval v odboroch kybernetika a priemyselná elektrotechnika na Technickej Univerzite v Košiciach. Za svoju prax si prešiel rôznymi pozíciami zasahujúcimi do IoT od výroby až po výskum a vývoj vďaka čomu má široký prehľad nielen v oblasti HW a SW ale aj ich vzájomnom prepojení a integrácii do cloudových systémov. Vo svojich 24 rokoch podal prvú patentovú prihlášku a v súčasnosti sa venuje výskumu a implementácii riešení v oblasti riadenia inteligentných budov a domácnosti. Svoje vedomosti odovzdáva aj ako pedagóg v rámci duálneho vzdelávania. Vo svojom voľnom čase podporuje rôzne lokálne IT akcie, ako mentor, speaker alebo porotca.
Miroslav Kulla ukončil Vysokoškolské štúdium titulom Master of Business Administration (MBA) na Paris Business School vo Francúzsku. Predtým úspešne absolvoval Fakultu manažmentu na Univerzite Komenského v Bratislave. V Skupine VSE pôsobí od roku 2005. Od roku 2014 pôsobí ako člen predstavenstva a riaditeľ divízie Obchod VSE a.s. Zároveň je konateľom v spoločnosti innogy Slovensko zodpovedným za predaj plynu v SR.
Manažér, architekt a konzultant, ktorý sa počas obdobia takmer dvoch dekád v biznise zameral na oblasť klientskeho účtu / saldokonta. Doteraz bol zapojený do najvýznamnejších transformačných projektov v zdravotnom poisťovníctve aj utilitnom segmente na Slovensku. Peter je jedným zo zakladateľov a kľúčovým architektom čisto východoslovenského spin-offu Empirica a.s., ktorý si kladie za cieľ priniesť flexibilnú plne otvorenú a servisne orientovanú platformu pre domény utilít, poisťovníctva, ako aj výberu daní a poplatkov, a tým súperiť aj so svetovými špičkami akými sú SAP, Oracle, či Microsoft.
Peter miluje pohyb a je veľkým fanúšikom behu (polmaratón pod 1:30) a po svojej 40-tke prepadol aj horskému bicyklu.
Tomáš Žáček je jedným zo zakladateľov a autorov projektu Ecocapsule, dizajnového, mobilného smart a energeticky sebestačného mikro-bývania, známeho po celom svete, ako i partnerom architektonického štúdia nice&wise, ktoré funguje dvanásty rok. Po štúdiu na bratislavskej STU zbieral skúsenosti v prestížnych európskych architektonických štúdiách ako BIG v Kodani, Mitchell and Associates v Dubline či Willy Muller Arquitectos v Dubline a inde. V Ecocapsule v súčasnosti riadi Innovation Lab. Okrem architektúry a Ecocapsule sa venuje futbalu a knihám.
Matej Ftáčnik je spoluzakladateľ a CEO softvérovej firmy Vacuumlabs, ktorá už takmer 10 rokov poskytuje fintech riešenia od San Franciska po Tokio. Momentálne pomáhajú viac ako 60 klientom. Napríklad pre klienta Standard Chartered v Hong Kongu vybudovali digitálnu banku MOX a pre švédsky fintech Doconomy unikátnu CO2 kalkulačku. Popri vývoji fintech riešení zintenzívňujú aktivity v oblastiach legal, krypto a zdravotníctve. Matej taktiež otvorene bojuje za práva minorít a riadi niekoľkými pravidlami. Jedno z nich je, že ak si jediný, kto môže niečo zmeniť, tak musíš. Stojí napríklad za ideou Daylight, prvej LGBT+ banky v USA, ktorú vytvorili počas vrcholiacej pandémie. Minulý rok sa im taktiež podarilo rozbehnúť testovanie na Covid-19, ktoré umožnilo zamestnancom chodiť do kancelárií. Aj napriek kríze počas pandémie sa Vacuumlabs podarilo rásť a expandovať na nové trhy. Matej tvrdí, že za ich úspechom stojí filozofia mať zamestnancov na prvom mieste.
David Hamilton prináša viac než dvadsaťročné skúsenosti v oblasti zdravotníckych služieb a digitálnych odvetví. Ako Group Vice President segmentu zdravotníctva a vied o živote spoločnosti GlobalLogic pomáha klientom neustále vylepšovať užívateľskú skúsenosť zákazníka/pacienta a zároveň vyhľadávať nové podnikateľské príležitosti s využitím technológií ako je umelá inteligencia, automatizácia robotických procesov, internet vecí, cloud či telemedicína.
Než sa David pridal k spoločnosti GlobalLogic, pôsobil ako Vice President a General Manager v DXC Technology, kde mal na starosti tím zodpovedný za služby v oblasti zdravotníctva a ľudských zdrojov poskytované v USA na federálnej i lokálnej úrovni s hodnotou 1,5 mld. USD, ako aj nezdravotnícku technologickú divíziu ponúkajúcu produkty a služby pre celoštátne, regionálne i lokálne trhy v USA a Kanade. Na predchádzajúcom mieste pracoval ako Group President a General Manager pre divíziu vládneho zdravotníckeho programu spoločnosti Xerox/Conduent, ktorá sa pod jeho vedením stala najúspešnejšou zložkou firmy. Ešte pred tým bol David Senior VP divízie Enterprise Services spoločnosti Siemens Healthcare a v spoločnosti Cognizant viedol aj tím National Accounts Healthcare & Life Sciences. Pôsobil tiež ako CIO v spoločnostiach Tufts/Managed Comp a Delta Dental Plan.
David získal bakalársky titul B.S. na Saint Anselm College v New Hampshire. Je členom Academy of Healthcare Management (FAHM) pod záštitou AHIP, odbornej spoločnosti Healthcare Information Management Systems Society (HIMSS) a je aj členom Výkonného poradného orgánu asociácie Mental Health America. David často prednáša na podujatiach venovaných zdravotníckym službám a technológiám (napr. v rámci HIMSS, CHIME, MESC, WEDI či AHIP).
Eduard Suchánek pôsobí ako Country Manager v spoločnosti Bolt, jednej z najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v Európe. Bolt má viac ako 50 miliónov užívateľov vo viac ako 40 štátoch naprieč Európou a Afrikou a ponúka im moderné spôsoby prepravy (ride-hailing, elektrické kolobežky, elektrické bicykle, zdieľané autá) a tiež rozvoz jedla alebo balíčkov. Na Slovensku je Bolt lídrom v oblasti taxi prepravy a mikromobility a stále rozširuje svoj produkt na rozvoz jedla Bolt Food. Suchánek so svojím tímom dokázali behom 48 hodín po vyhlásení lockdownu spustiť rozvoz potravín v Bratislave a Košiciach. V rekordnom čase 14 dní od začiatku projektu do fungujúceho produktu tiež spustili aplikáciu Bolt Food v Košiciach. Vďaka prispôsobeniu sa covidovej dobe a rýchlej expanzii s rozvozom jedla a elektrických kolobežiek bol Bolt schopný zaistiť pri zákaze taxi prepravy náhradné zárobky svojím partnerským vodičom a zároveň bezpečný a bezkontaktný odvoz po meste na krátke trasy v podobe práve elektrických kolobežiek.
Miriama Hučková je výkonnou riaditeľkou Košice IT Valley, ktorý je v súčasnosti jediným certifikovaným zlatým klastrom na Slovensku a prvým svojho druhu v strednej Európe. Predtým pôsobila 3 roky na Ministerstve hospodárstva SR, kde sa venovala tvorbe politík na zvýšenie inovačnej výkonnosti SR, konceptu Smart City a medzinárodnej spolupráci. Vyštudovala právo na univerzite v Košiciach a v Taliansku.
Je absolventom Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach (TUKE). Je profesorom a inovátorom v biomedicínskom inžinierstve, špecialista na medicínsku aditívnu výrobu, bioaditívnu výrobu a vývoj biomateriálov a bioreaktorov. Odborné stáže absolvoval na Univerzite v Gente (Belgicko), na Univerzite v Illinois v Chicagu (USA), na Polytechnike v Bialystoku (Poľsko), v EUROMISE a na Fakulte biomedicínskeho inžinierstva Českého vysokého účení technického v Prahe.
Je vedúcim Ústavu špeciálnych inžinierskych procesológií a vedúcim Katedry biomedicínskeho inžinierstva a merania na Strojníckej fakulte TUKE.
Výsledkom jeho systematickej práce v spolupráci s prof. Jozefom Živčákom, dlhoročným výskumným partnerom, je viac než 300 implantátov, ktoré boli úspešne aplikované pacientom na celom svete. Inicioval a spolupodieľal sa na založení troch spoločností, ktoré pôsobia v biomedicínskom inžinierstve a aditívnej výrobe, doteraz sú aktívne a úspešné. Získal niekoľko významných ocenení: Veľkú medailu Samuela Mikovíniho za vedenie aplikovaného výskumu regeneratívnych a implantačných metodík v kraniofaciálnej oblasti a v experimentálnom a klinickom výskume, ktoré sú plurifikované mezenchymálnymi kmeňovými bunkami (2014), Cenu za najlepší publicistický príspevok v oblasti kvality práce, produkcie a života (2015), cenu Osobnosť roka v oblasti technológií (2016) a ocenenie Top inovácie v zdravotníctve (2017). Je zakladajúcim členom konferencie YBERC (Young Biomedical Engineers and Researchers Conference) a člen Špičkového tímu v oblasti výskumu 17 (Inžinierstvo a technológie). Bol členom dozornej rady Technologického a inovačného parku TIP-UPJŠ v Košiciach, je poradcom rektora Univerzity Hradec Králové (Česká republika) pre rozvoj univerzity. Bol zodpovedným riešiteľom 13 projektov (z toho jedného projektu z výzvy programu H2020), zástupcom zodpovedného riešiteľa 4 projektov a riešiteľom ďalších 21 projektov. V súčasnosti je členom pracovnej skupiny Ministerstva zdravotníctva SR v rámci domény Zdravá spoločnosť.
Doteraz vystúpil na 19 samostatných pozvaných odborných prednáškach. Z nich 8 absolvoval v zahraničí, napríklad v britskom Grove, Oxfordshire (Konferencia EUM 2015, Formula 1 Williams Conference Center), vo Frankfurte (konferencia a výstava FORMNEXT 2015, v Prahe (konferencia IUPESM, 2018) a v Minsku (konferencia Dental Implantology, 2018). Vedie doktorandov a vedeckých pracovníkov, ktorí pokračujú v rozvoji biomedicínskeho inžinierstva na Slovensku. V rámci úseku zahraničných vzťahov a mobility TUKE stojí za významným projektom Aliancie európskych univerzít s názvom Ulysseus, ktorá integruje 6 významných európskych univerzít. K jeho záľubám patrí čítanie kníh, šport a písanie básní.
Pracuje v US Steel Košice s.r.o. ako Generálny manažér Prvovýroby a Transformácie Výroby USSK. Počas 19 rokov práce pre USS corporation prešiel rôznymi pozíciami vo výrobe v závode v Košiciach a Gary Works v USA. Vyštudoval technologický manažment na fakulte BERG na Technickej Univerzite v Košiciach a taktiež absolvoval MBA štúdium na University of Pittsburgh. Na svojej pozícii je plne zodpovedný za všetky ukazovatele výroby a za ich kontinuálne zlepšovanie a preto presadzuje využívanie Advanced Analytics nástrojov.
Matej sa po ukončení strednej školy venoval administrácií a navrhovaní vlastných sietí. Najskôr ako samouk a od roku 2006 ako zamestnanec T-Systems, má Matej dokopy vyše 20 rokov skúseností so software vývojom v Linuxe. Prešiel viacerými seniorskými pozíciami, v roku 2012 sa stal ICT Konzultantom a následne ICT Architektom v oblasti Big Data. Dnes je Matej v tejto oblasti Lead Architect a navrhuje dizajn clusterových systémov a súborov dát na škále exabajtov.
Vyštudoval Matematiku a Teoretickú informatiku na Makassed High School v Bejrúte, neskôr študoval Informačné Technológie na Fakulte Elektrotechniky a Informatiky Technickej Univerzity v Košiciach. Celú svoju pracovnú kariéru strávil v Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia, začal v roku 2008 ako Junior DB Administrator. Postupne prechádzal na seniorské pozície, kde sa venoval oblastiam Big Data a ICT. Jeho dnešná pozícia je Lead Architect, s hlavným zameraním na Edge Computing. V roku 2020 sa tiež stal KeyPlayerom spoločnosti DTITSO.
Radoslav Haluška je absolventom odboru Elektroenergetika na Technickej univerzite v Košiciach. Pracovnú kariéru začínal v spoločnosti Konex Elektro ako obchodný zástupca a vedúci oddelenia. Od roku 1997 pôsobil v spoločnosti ABB Elektro, s.r.o., Bratislava. Najprv ako softvérový inžinier, potom ako projektový manažér, vedúci oddelenia, obchodný riaditeľ a od roku 2003 ako riaditeľ divízie energetických zariadení.
Začiatkom roka 2005 spojil svoju pracovnú kariéru s Východoslovenskou energetikou a.s., kde nastúpil na pozíciu riaditeľa divízie Sieťové služby a zastával ju až do konca roka 2013. K tomu sa v roku 2008 pridružila funkcia člena predstavenstva spoločnosti, ktorú zastával až do 31.03.2014. Od 01.04.2014 prešiel do spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s. do funkcie predsedu predstavenstva.
Peter Gontkovič, absolvent Elektroenergetiky na Technickej univerzite v Košiciach svoju kariéru spojil hneď od začiatku so spoločnosťou Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD), a to v roku 2015. Nastúpil na odbor Inšpekcia na úseku Meranie elektriny, kde pracoval ako špecialista na procesy a následne analytik. Venoval sa projektom spojeným so znižovaním strát v distribučnej sústave.
Od polovice roka 2018 pracuje na pozícii manažér inovácii na divízii Asset manažment, kde sa venuje projektom zameraným na implementáciu nových technológii v rámci distribučnej sústavy, či už sa jedná o energetické alebo softvérové projekty.
V roku 2006 obhájil PhD. titul na Technickej univerzite v Košiciach, Fakulta elektrotechniky a informatiky. V IT pracuje celú svoju kariéru na rôznych manažérskych pozíciách. Vybudoval viacero IT služieb využívajúcich nové technológie pre zákazníkov v energetickom priemysle, pôsobiacich najmä v Európe a USA. Od roku 2018 pôsobí na pozícii Vice Director, kde ako Head of Delivery manažuje 300 talentovaných IT inžinierov. Je aktívny v IT komunite v košickom regióne a v súčasnosti zastáva funkciu predsedu dozornej rady združenia Košice IT Valley.
Ako .NET vývojár začal v energetike pred viac než 15-timi rokmi. Časom sa presunul od klávesnice bližšie k ľuďom a cez viacero zastávok na manažérskych pozíciách v ‚delivery‘ sa dostal do kreatívnej sféry business developmentu. Dnes manažuje jedného z TOP 10 klientov globálnej skupiny FPT Software. Klient sídli v Nemecku a je jedna z najväčších EU utilitných firiem – EON. Má teda palec na ‚pulze-doby‘ v pre Európu aj energetiku kľúčovej ekonomike. Počas doterajšej kariéry sa Emil podieľal na viacerých transformačných programoch. K verejne viditeľnejším výsledkom patrí napríklad ním založená a roky úspešne fungujúca spoločnosť FPT Czech. Jeho srdcovkou sú nové zákaznícke informačné systémy a ich potenciál pre transformáciu utilitných firiem.
PRÍLEŽITOSTI NA ZAČIATKU NOVEJ DOBY